Biblioteka WASE zapewnia pełny dostęp do informacji potrzebnych studentom i pracownikom naszej Uczelni. Od początku działalności biblioteki głównym celem jest realizacja zadań usługowych, dydaktycznych i naukowych.
Biblioteka posiada bogaty księgozbiór, w skład którego wchodzą wydawnictwa zwarte oraz ciągłe i zbiory specjalne odzwierciedlające profil kształcenia Uczelni. W czytelni do dyspozycji są również wydawnictwa ogólne (encyklopedie, słowniki, leksykony, bibliografie). Ponadto gromadzone są prace licencjackie i magisterskie.
Zbiory biblioteki liczą ponad 15 tys. wolumenów oraz około 100 tytułów czasopism.
Biblioteka dysponuje komputerowym systemem obsługi bibliotecznej, w którym skatalogowane są wszystkie zbiory.
Ze zbiorów biblioteki można korzystać przy pomocy MOL – Optivum KATALOG, który pozwala czytelnikowi z łatwością znaleźć potrzebną pozycję według różnych kryteriów wyszukiwania.
DOSTĘP ON-LINE DO BIBLIOTEKI WASE W ŚRODZIE WIELKOPOLSKIEJ
PROSZĘ KLIKNĄĆ NA PONIŻSZY LINK
https://biblioteka.wase.edu.pl
W czytelni znajduje się 5 stanowisk komputerowych z dostępem do Internetu, Katalogu Mol – zbiorów Biblioteki WASE, do Wirtualnej Biblioteki Naukowej WBN oraz Cyfrowej Wypożyczalni Publikacji Naukowych ACADEMICA.
Wirtualna Biblioteka Nauki (WBN) to realizowany przez CeON program finansowany przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego (MNiSW), który zapewnia polskim instytucjom akademickim i naukowym dostęp do światowych zasobów wiedzy oraz umożliwia krajową archiwizację tych zasobów. Uczelnia wykupiła licencję na następujące czasopisma: Wiley-Blackwell, Science i Nature. Zasoby licencyjne udostępniane są na serwerach wydawców.
link do WBN https://wbn.icm.edu.pl/ dostęp do bazy WBN jest możliwy wyłącznie z sieci Uczelnianej.
ACADEMICA to Cyfrowa Wypożyczalnia Publikacji Naukowych projekt realizowany przez Bibliotekę Narodową, który powstał pod auspicjami Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej i był finansowany w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, Działanie 2.3: Inwestycje związane z rozwojem infrastruktury informatycznej nauki. Partnerem projektu była Naukowa i Akademicka sieć Komputerowa.
Dostęp do Academica w bibliotece Uczelni.
W oparciu o tradycyjny system wypożyczania międzybibliotecznych powstał system wypożyczania wersji elektronicznych książek i czasopism naukowych, które mogą trafić do szerszego niż do tej pory grona czytelników. Głównym celem projektu jest uzupełnienie, a w przyszłości zastąpienie tradycyjnej formy wypożyczania międzybibliotecznych, wypożyczaniem publikacji w postaci cyfrowej. Uczelnia wyposażyła Bibliotekę w terminal umożliwiający połączenie z bazą Cyfrowej Wypożyczalni Academica.
EBSCO dostęp do 12 baz z pakietu podstawowego
EBSCO Information Services oferuje w ramach licencji krajowej wszystkim instytucjom akademickim i naukowym w Polsce dostęp online do pakietu podstawowego 14. baz danych.
Pakiet zapewnia dostęp do pełnego tekstu ponad 12.500 aktywnych czasopism naukowych oraz rekordów bibliograficznych i abstraktów z blisko 18.000 czasopism naukowych. Obejmuje szeroki zakres dziedzinowy: nauki ścisłe, techniczne, humanistyczne, społeczne, ekonomiczne, biznes oraz nauki medyczne i biomedyczne.
Główne zalety korzystania z pakietu podstawowego:
- wysoka jakość i aktualność zawartych w pakiecie baz danych;
- nieograniczony dostęp 24/7, w tym dostęp zdalny i z urządzeń mobilnych;
- zaawansowane opcje wyszukiwania i ograniczania rezultatów;
- możliwość zapisywania materiałów w prywatnym folderze, kopiowanie, drukowanie itp.;
- wsparcie szkoleniowe – bezpłatne szkolenia i materiały informacyjne w języku polskim.
Więcej informacji na naszej witrynie w zakładce e-Zasoby lub na stronie wydawcy: ebsco.com.
Dostęp dla studentów jest możliwy po zalogowaniu do systemu e-student.
Studenci WASE w Środzie Wlkp. mogą korzystać ze zbiorów Biblioteki Uczelnianej oraz mają zapewniony dostęp do:
– Miejskiej Biblioteki Publicznej im. R.W. Berwińskiego w Środzie Wlkp.
– Publicznej Biblioteki Pedagogicznej w Środzie Wlkp.
– Biblioteki Poznańskiej Wyższej Szkoły Biznesu – ul. Niedziałkowskiego 18 w Poznaniu
Dostęp do zbiorów Biblioteki Uniwersytetu Wrocławskiego i KUL
Studenci WASE w Środzie Wlkp. mogą korzystać (zgodnie z obowiązującym Regulaminem Biblioteki) ze zbiorów Biblioteki Uniwersytetu Wrocławskiego i KUL
Adres strony: http://www.bu.uni.wroc.pl
Digitalizowane zbiory umieszczane w Bibliotece Cyfrowej Uniwersytetu Wrocławskiego są ogólnie dostępne pod adresem: http://www.bibliotekacyfrowa.pl/dlibra
Dostęp do Cyfrowej Biblioteki Narodowej (ogólnodostępny na wszystkich): http://www.polona.pl/dlibra