Spotkanie edukacyjne w ramach cyklu OBSZARY DZIAŁALNOŚCI POMOCOWEJ

W sobotę 13 stycznia br. w auli naszej uczelni odbyło się pierwsze spotkanie edukacyjne w ramach cyklu OBSZARY DZIAŁALNOŚCI POMOCOWEJ poświęcone idei wolontariatu hospicyjnego, zorganizowane przez Sekcję Gerontologiczną Koła Naukowego Studentów i Absolwentów WASE pod opieką prof. WASE dr Danuty Krzysztofiak.

Naszym gościem była Pani Marta Tomys – Pełnomocnik Zarządu ds. Wolontariatu i Fundraisingu w Stowarzyszeniu Hospicjum im. Piotra Króla w Środzie Wielkopolskiej. Pani Marta opowiedziała nam historię średzkiego hospicjum oraz przedstawiła różne formy wolontariatu, w które można się zaangażować. Wierzymy, że piękna idea pomocy osobom chorym terminalnie i ich bliskim będzie niosła się dalej i przyniesie jeszcze wiele dobrego!

Fot. Szymon Stachowski / ECHO Media