STYMULACJA ZMYSŁU WĘCHU W HORTITERAPII

Pod tym hasłem odbyła się tegoroczna edycja warsztatów hortiterapeutycznych, które już na stałe wpisały się do oferty dydaktycznej naszej Uczelni.

Podczas zajęć prowadzonych przez prof. WASE dr Danutę Krzysztofiak, studenci mieli okazję zastanowić się nad rolą węchu w życiu człowieka, wziąć udział w treningu węchowym, odkryć jego znaczenie terapeutyczne oraz zasady prowadzenia, a przy tym poznać swoje indywidualne reakcje na różne bodźce węchowe.

Pracując na wysokiej jakości produktach, wykorzystując wiedzę o właściwościach konkretnych składników, studenci ostatniego roku studiów pedagogicznych zaprojektowali też własne kompozycje aromaterapeutyczne. Z pewnością przywołają one wspomnienie lat edukacji spędzonych w WASE, ale również wzbogacą warsztat pracy przyszłych pedagogów.