Warsztaty Hortiterapeutyczne 2023

W sobotę 7 maja br. studenci pedagogiki oraz członkowie Koła Naukowego Studentów i Absolwentów WASE mieli okazję uczestniczyć w warsztacie hortiterapeutycznym zorganizowanym przez prof. WASE dr Danutę Krzysztofiak. Celem warsztatu było upowszechnienie wiedzy na temat terapii ogrodem oraz możliwości jej zastosowania w różnych obszarach praktyki pedagogicznej i pomocowej – wobec dzieci, młodzieży, osób dorosłych i starszych. Pod czujnym okiem wspaniałych terapeutek z Hortikreacji studenci doświadczali terapeutycznej mocy roślin, odkrywali tajniki chromoterapii, aromaterapii, pobudzali zmysł dotyku, smaku, węchu, ćwiczyli wytrwałość i motorykę małą. Uczestnicy poznali smak kanapek z bratkami i naparu z forsycji, stworzyli kompozycje roślinne zdobiące stół, a także przygotowali zdrowotną, aromatyczną sól do kąpieli. Ostatnią aktywnością w ramach warsztatu była praca z nasionami na świeżym powietrzu, która zadziałała prawdziwie relaksująco. Teraz pozostaje wykorzystywać zdobytą wiedzę i doświadczenia w praktyce zawodowej!