Wizyta studyjna w Domu Pomocy Społecznej w Zimnowodzie

– W jaki sposób pracować terapeutycznie z osobami z niepełnosprawnością intelektualną?

– Na czym w praktyce polega terapia polisensoryczna metodą Snoezelen?

– Jak wspierać aktywność Mieszkańców, uwzględniając ich indywidualne potrzeby?

– Jakie rozwiązania przyjąć, by dom pomocy społecznej był miejscem pełnym ciepła, możliwości rozwoju, profesjonalnej opieki, otwartym jednocześnie na społeczność lokalną?

Nad tymi ważnymi kwestiami zastanawiali się członkowie Sekcji Gerontologicznej Koła Naukowego Studentów i Absolwentów, którzy wraz z opiekunem prof. WASE dr Danutą Krzysztofiak odwiedzili w okresie przedświątecznym Dom Pomocy Społecznej w Zimnowodzie.

Podczas wizyty Członkowie Sekcji mieli okazję zapoznać się z infrastrukturą Domu, w tym zobaczyć profesjonalnie wyposażoną Salę Doświadczania Świata, pracownię terapeutyczną, ogród i otoczenie placówki wykorzystywane również w celach terapeutycznych, a także osobne obiekty pełniące funkcję mieszkań wspomaganych. Spotkanie z Panią Dyrektor Renatą Wojdą oraz Pracownikami Domu było niezwykle owocne. Dla studentów okazało się ono źródłem wielu cennych doświadczeń oraz wskazówek praktycznych dotyczących pracy w instytucjach pomocy i wsparcia.