Wizyta studyjna w Dziennym Domu Senior+ w Środzie Wielkopolskiej

Ciepło, otwartość, wiedza i doświadczenie… Pośród takich wartości upłynęła wizyta studyjna, w której uczestniczyli członkowie Sekcji Gerontologicznej Koła Naukowego Studentów i Absolwentów WASE. W przedświątecznym klimacie studenci wspólnie z opiekunem prof. WASE dr Danutą Krzysztofiak, odwiedzili Dzienny Dom Senior+ w Środzie Wielkopolskiej. Dzięki życzliwości Pani Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej Danuty Wieczorek, uczestnicy poznali historię, okoliczności utworzenia i infrastrukturę placówki, zapoznali się z bogatą ofertą świadczonego wsparcia, mogli porozmawiać z seniorami, przyjrzeć się pracy doświadczonej kadry, a także poznać inne, różnorodne, a nierzadko nowatorskie działania realizowane na rzecz osób starszych w gminie Środa Wielkopolska. W spotkaniu wzięli udział studenci pedagogiki i pracy socjalnej, w tym nowopowstałej specjalności na studiach I stopnia – pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej i gerontologii. To był bardzo wartościowy i inspirujący czas, dziękujemy!