Zarządzanie zasobami ludzkimi i ekonomika przedsiębiorstw - studia I stopnia Ekonomia

Studia na tej specjalności umożliwiają pogłębianie wiedzy z zakresu funkcjonowania przedsiębiorstw w szczególności w obszarze zarządzania potencjałem ludzkim.

Opis specjalności

Absolwent tej specjalności jest przygotowany do pracy m.in. w przedsiębiorstwach, instytucjach finansowych, organizacjach samorządowych, firmach doradczych. Szczególnie w: działach personalnych w przedsiębiorstwach, agencjach head hunterskich, agencjach pracy tymczasowej, Wojewódzkich i Powiatowych Urzędach Pracy, Miejskich i Gminnych Ośrodkach Pomocy Społecznej, organizacjach wykorzystujących środki unijne Europejskich Funduszy.

Dodatkowe informacje

Po jej ukończeniu absolwenci potrafią między innymi:

• podejmować decyzje biznesowe w przedsiębiorstwach;
  • aktywnie uczestniczyć w realizacji autonomicznych i powszechnych celów przedsiębiorstwa;
  • promować produkty firm;
  • uczestniczyć w realizacji funkcji personalnych przedsiębiorstw, w procesach planowania, zatrudnienia, rekrutacji i selekcji, w konstrukcji i obsłudze systemów wynagrodzeń, w procesach kształcenia i rozwoju personelu, których rezultatem jest zwiększenie kapitału ludzkiego i społecznego.

Program Studiów

Ekonomia studia I stopnia

Profil praktyczny

Liczba godzin zajęć 2760 godz. (wraz z praktykami)

PRZEDMIOTY PODSTAWOWE

PRZEDMIOTY FAKULTATYWNE

Rachunkowość zarządcza
Bilansoznawstwo i sprawozdawczość finansowa
Zarządzanie produkcją i zasobami ludzkimi
Controlling
Ubezpiecznia gospodarcze
Rachunkowość finansowa
Gospodarowanie kapitałem ludzkim
Metody wyceny projektów gospodarczych
Digital marketing
Digital marketing – przedmiot prowadzony w języku angielskim

PRZEDMIOTY DO WYBORU

Podstawy marketingu
Współczesne koncepcje filozofi i etyki
Pedagogika pracy
Metodologia badań rynku pracy
Edukacja zdrowotna

PRZEDMIOTY SPECJALNOŚCIOWE

Planowanie strategiczne i biznes plan
Bankowość
Współczesne koncepcje organizacji i zarządzania
Finanse przedsiębiorstw
Zarządzanie projektami gospodarczymi
Logika
Wynagradzanie i motywowanie
Zastosowanie komputerów
Prognozowanie i symulacja

INNE WYMOGI

Technologie informacyjne
Język obcy
BHP
Wychowanie fizyczne*
Seminarium dyplomowe
Praktyka zawodowa**

**Podczas studiów należy zrealizować obowiązkową praktykę studencką w wymiarze określonym w programie praktyk dla danego kierunku i specjalności.

* Na studiach stacjonarnych student obowiązkowo musi zrealizować zajęcia z wychowania fizycznego w wymiarze 60 godz. Zajęcia te muszą być zrealizowane do końca studiów.

Możliwość ubiegania się o:

• Stypendium socjalne
  • Stypendium Rektora