Przygotowanie pedagogiczne do nauczania przedmiotu - studia podyplomowe Pedagogika

Informujemy, że zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 25 lipca 2019 r. w sprawie standardu kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela studia podyplomowe z PRZGOTOWANIA PEDAGOGICZNEGO są prowadzone tylko do nauczania jednego przedmiotu. W WWSSE można równolegle studiować na studiach podyplomowych do nauczania większej ilości przedmiotów, jest to możliwe, gdyż część przedmiotów jest taka sama. W celu rekrutacji należy złożyć odrębne podania na studia podyplomowe z Przygotowania Pedagogicznego do nauczania danego przedmiotu.

Opis kierunku

Studia dają uprawnienia pedagogiczne do nauczania danego przedmiotu - wszystkie przedmioty poza zintegrowaną edukacja przedszkolną i wczesnoszkolną.

Dodatkowe informacje

Kwalifikacje:
Studia dają uprawnienia pedagogiczne do nauczania danego przedmiotu – wszystkie przedmioty poza zintegrowaną edukacja przedszkolną i wczesnoszkolną.

Program studiów obejmuje takie przedmioty jak:

1. Wprowadzenie do psychologii
  2. Podstawy wiedzy o rozwoju biopsychicznym człowieka w cyklu życia.
  3. Podstawy psychologii dla nauczycieli.
  4. Pedagogika ogólna.
  5. Pedagogika społeczna i opiekuńcza.
  6. Organizacja i zarządzanie w szkole, prawo oświatowe.
  7. Etyka zawodu nauczyciela
  8. Zaburzenia rozwoju i zachowania dziecka.
  9. Prawo pracy i podstawy doradztwa zawodowego i edukacyjnego z metodyką.
  10. Emisja głosu.
  11. Podstawy dydaktyki ogólnej.
  12. Dydaktyka przedmiotu.
  13. Praktyka.