Medal Komisji Edukacji

Z ogromną dumą informujemy, że Medal Komisji Edukacji z rąk Wielkopolskiego Kuratora Oświaty Roberta Gawła odebrał nasz wieloletni nauczyciel, wychowawca kilku pokoleń młodzieży w Zespole Szkół Akademickich prof. WASE dr Andrzej Moniak. 🏅Uroczystość odbyła się 19 października 2022r w Sali Sesyjnej Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu.
Medal Komisji Edukacji Narodowej to prestiżowe wyróżnienie, nadawane przez Ministra Edukacji i Nauki za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania, w szczególności w zakresie działalności dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej, twórczości dla dzieci i młodzieży oraz kształcenia i doskonalenia nauczycieli. Medalowi patronuje Komisja Edukacji Narodowej – pierwszy w Polsce i Europie centralny organ władzy oświatowej, powołany przez Sejm 14 października 1773 na wniosek króla Stanisława Poniatowskiego.
Pan Profesor Andrzej Moniak w dniu dzisiejszym odwiedził nas i wspólnie z Panią Grażyną Bartkowiak, która medal otrzymała już wcześniej, wspominali czas spędzony w murach naszej szkoły.
Serdecznie gratulujemy Panu Andrzejowi i życzymy kolejnych sukcesów.🌹🌹🌹

LANG