Bezpieczne ferie

Ferie zimowe to okres, z którego wszyscy się cieszą, bo jest to czas wolny od zajęć szkolnych, czas swobody i radości. Jednak nie można zapominać o bezpieczeństwie podczas zabaw na świeżym powietrzu.
Funkcjonariuszki Komendy Powiatowej Policji w Środzie przeprowadziły w naszej szkole zajęcia dla uczniów klas 0-8 na temat ferii zimowych.
Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się , jak ważne jest właściwe ubieranie się, aby uniknąć przeziębień oraz jak bezpiecznie korzystać z uroków zimy, jeżdżąc na nartach, łyżwach i sankach. Uczniowie przypomnieli sobie również o przykrych skutkach wchodzenia na kruchy lód, zabawach w pobliżu jezdni oraz niewłaściwego zachowania na drodze.
Ferie to odpoczynek od szkoły i wielka przygoda z zimą, śniegiem i mrozem. Niektórzy gdzieś wyjadą, inni pozostaną w swoich domach. Gdziekolwiek będziecie spędzać ferie zimowe, bawcie się bezpiecznie. Pamiętajcie o zasadach zachowania podczas zabaw na świeżym powietrzu oraz bezpiecznego poruszania się po drogach.