Bezpieczne ferie

Dbając o bezpieczeństwo naszych uczniów niedawno odbyło się spotkanie profilaktyczno-edukacyjne z Paniami policjantkami z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Wielkopolskiej nt. „Bezpieczeństwa podczas ferii zimowych”. Panie policjantki przypomniały o zagrożeniach czyhających na dzieci w trakcie ferii zimowych, powiedziały też jak ich unikać. Omówiły ze wszystkimi uczniami zasady bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych i zabaw na świeżym powietrzu. Przestrzegały również przed ślizganiem się na skutych lodem jeziorach, stawach i rzekach. Ostrzegły przed zjeżdżaniem z górek znajdujących się blisko ruchliwych ulic. Funkcjonariuszki udzieliły wskazówek jak bezpiecznie bawić się na śniegu i jak zachować się na kuligu. Poinformowały też dzieci pozostające w domu o konieczności zamykania drzwi od wewnątrz i o zakazie wpuszczania osób nieznajomych. Następnie wytłumaczyły jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się o pomoc w sytuacji zagrożenia. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek sympatycznych Pań policjantek.