Moje Powstańcze Korzenie

Konkurs „Moje powstańcze korzenie. Powstanie Wielkopolskie we wspomnieniach rodzinnych”
Miło nam poinformować, że praca naszego ucznia klasy 5a, Antoniego Bartkowiaka w kategorii szkół podstawowych otrzymała wyróżnienie. Antek wspólnie z kuzynostwem Carlosem i Janem, którzy reprezentowali
Szkołę Polską przy Ambasadzie w Madrycie opisali historię swojego przodka.
Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych klas 4 – 8 oraz szkół ponadpodstawowych. Jego celem było pobudzenie zainteresowanie wśród młodych ludzi historią najnowszą Polski, przybliżenie jej drogi do niepodległości, zwrócenie uwagę na znaczenie powstania wielkopolskiego w losach naszego kraju, a także kształtowanie takich wartości jak wolność,
patriotyzm i poczucie przynależności.
W ramach tegorocznej edycji wpłynęły 74 prace. Ich tematem było ukazanie powstania z perspektywy rodzinnej bądź regionalnej – przedstawienie drogi odzyskania niepodległości przez Polskę z punktu widzenia własnej rodziny, członków lub świadków wystąpienia zbrojnego. W uroczystości udział wzięli również dyrektor Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Poznaniu Rafał Reczek, wielkopolski wicekurator oświaty Zbigniew Talaga oraz reprezentujący dyrektor poznańskiego oddziału Telewizji Polskiej SA Agatę Ławniczak, kierownik Działu Reklamy i Marketingu TVP Poznań Jarosław Kędzierski.
Gratulujemy Antkowi i życzymy dalszych sukcesów.