Pasowanie na ucznia

„Jest takie miejsce na mapie świata – Polska! To moje miejsce, tutaj mocniej bije mi serce.”
Dziś w naszej szkole uczciliśmy Narodowe Święto Niepodległości oraz pasowanie na ucznia klasy 1.
Z tej okazji dzieci z klasy 2c przygotowały krótki apel. Przypomniały nam jak Święto Niepodległości jest ważne dla naszego narodu. Szczególnie po 123 latach niewoli, kiedy to państwo polskie zostało wymazane z mapy świata, a dzieci nie mogły uczuć się w polskich szkołach. W tak uroczystym momencie nie mogło zabraknąć pieśni, którą powinien znać każdy Polak. Słowa Roty jeszcze bardziej uzmysłowiły nam trudy tamtych czasów. Dzieci wyrecytowały też wiersz Władysława Bełzy „Katechizm młodego Polaka „.
Po krótkim wystąpieniu o tematyce patriotycznej przeszliśmy do kolejnego punktu naszego apelu – pasowanie na ucznia klasy pierwszej.
Dzisiaj pierwszoklasiści odświętnie ubrani i przejęci, w uroczystym sposób zostali przyjęci do grona uczniów. Zaprezentowali swoje umiejętności wokalne. Następnie w podniosłej atmosferze przed pocztem sztandarowym uczniowie ślubowali bycie dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, a swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania Pani dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia.
Nie obyło się też bez dyplomów oraz pamiątkowych zdjęć.
Na zakończenie profesor Ireneusz Kubiaczyk przypomniał nam ile mamy szczęścia żyjac w wolnym kraju.
Głos również zabrała Pani dyrektor Katarzyna Jastrząb. Przywitała ona pierwszaków w naszej społeczności uczniowskiej.
Apel został zakończony wręczeniem nagród laureatom konkursu na projekt znaczka pocztowego o tematyce patriotycznej.
LANG