Powiatowy Konkurs Matematyczny

Uczennica naszej szkoły Antonina Jakubowska z klasy 8a zajęła II miejsce w V Powiatowym Konkursie Matematycznym.
We wtorek 7 maja 2024 r. w Szkole Podstawowej nr 3 im. Ignacego Łukasiewicza w Środzie Wielkopolskiej odbył się finał V Powiatowego Konkursu Matematycznego dla uczniów szkół podstawowych. Wzięło w nim udział 22 uczniów ze szkół podstawowych powiatu średzkiego Uczestnicy mieli do rozwiązania siedem zadań w czasie 90 minut.
Następnie komisja złożona z nauczycieli matematyki dokonała oceny zadań i ogłosiła wyniki.
Nagrodzeni uczniowie otrzymali dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Burmistrza Miasta Środa Wlkp. i Starostwo Powiatu Średzkiego. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe przypinki konkursowe.
Nauczycielem matematyki w klasie 8a naszej szkoły jest Pan Stanisław Pyrzyk.