Senioriada Wielkopolska

Radości i uśmiechu nie brakowało 6 marca w ZSA gdzie odbyła się wspaniała uroczystość. Dzieci z klas drugich przygotowały przedstawienie dla swoich babć i dziadków pod hasłem SENIORIADA WIELKOPOLSKA.
Nie było to jednak zwykłe spotkanie, cały scenariusz był przygotowany w gwarze poznańskiej.
Na pięknie udekorowanej scenie dzieci przedstawiły program artystyczny. Były to scenki obyczajowe powiedziane w gwarze poznańskiej. Dzieci wykazały się kunsztem aktorskim, szczególnie piękną dykcją, która była konieczna, aby wszystko było zrozumiałe. Nasi artyści z przejęciem odtwarzali role a goście z radością odbierali wesołe scenki, kierowane pod ich adresem.
Na przedstawieniu nie zabrakło też starych melodii takich jak „Szła dzieweczka do laseczka” czy „Hej Sokoły”. Szczególnie wzruszające było solowe wykonanie piosenki „Czerwone Jabłuszko” Zuzanny Lewandowskiej uczennicy klasy 2c.
W przyjęciu gości pomogli rodzice, którzy przygotowali poczęstunek w formie szwedzkiego stołu. Znalazły się na nim poznańskie przysmaki takie jak pyra z gzikiem, kromka chleb ze smaloszkiem i kiszonym ogórkiem. Była też kawiarenka, gdzie można było poczęstować się domowymi wypiekami naszych zdolnych mam.
Atmosfera tej uroczystości była wspaniała. Podziękowaniom ze strony gości nie było końca. Spotkanie upłynęło w miłej serdecznej atmosferze.
LANG