Edukacja i terapia osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu - studia podyplomowe Pedagogika

Studia dają kwalifikacje do nauczania i prowadzenia terapii dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, przygotowują do pracy m.in.: w szkołach specjalnych dla dzieci z upośledzeniem umysłowym, szkołach integracyjnych, ośrodkach wczesnej diagnozy i interwencji oraz ośrodkach szkolno-wychowawczych.

Opis kierunku

Dodatkowe informacje

Studia adresowane są dla osób posiadających kwalifikacje do wykonywania zawodu nauczyciela.

Kwalifikacje:

Program studiów obejmuje takie przedmioty jak:

1. Diagnostyka psychopedagogiczna
  2. Dydaktyka specjalna
  3. Diagnoza zaburzeń ze spektrum autyzmu
  4. Elementy psychologii klinicznej i psychopatologii
  5. Rewalidacja indywidualna
  6. Spektrum zaburzeń autystycznych
  7. Trening umiejętności społecznych
  8. Wsparcie dietetyczne u dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu
  9. Wsparcie rodziny osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu
  10. Neurologia dziecięca